اسباب‌بازی‌هایی برای هجده ماهگی تا سه سالگی کودک

کودکان بسیار با یکدیگر متفاوتند. به عنوان مثال، برخی از آنها راه رفتن را از ۹ ماهگی شروع می‌کنند و برخی تا ۱۷ ماهگی‌شان هنوز راه نمی‌روند. به همین شکل نیز ممکن است سلیقه و علاقهٔ آنها به اشیا و اسباب‌بازی‌های خاصی بیشتر یا کمتر از بقیه باشد. در این مطلب می‌توانید با برخی از اسباب‌بازی‌های رایج و مناسب برای کودکان از ۱۸ ماهگی تا سه سالگی آنها آشنا شوید.

کتاب

کتاب همچنان حرف اول را می‌زند. کتاب‌ها بهترین دوست و وسیلهٔ سرگرمی برای کودکتان هستند، البته اگر شما آنها را جدی بگیرید و استفاده، خواندن و مفید بودن آن را به کودکتان یاد بدهید. بهتر است برای شروع با کتاب‌های پلاستیکی، پارچه‌ای و مقوایی محکم شروع کنید که قابلیت پاره شدن ندارد و وقتی فرزندتان بزرگ‌تر شد، برایش کتاب‌های داستان مختلف با ردهٔ سنی مناسب او تهیه کنید.

فراموش نکنید که این شما هستید که تفاوت موجود محترمی مثل کتاب و شیء بی‌ارزش و مضری مثل گوشی موبایل را در سال‌های بعدی زندگی برای کودکتان مشخص خواهید کرد.

قطاربازی یا ست قطار و ریل

کودکان نوپا دیوانهٔ قطارهای اسباب‌بازی هستند، پس بهتر است به لوکوموتیوران کوچکتان یک ست لوکوموتیو و ریل بدهید و ببینید چقدر شاد خواهد شد و چطور خودش با تمام قوا با آن می‌دود و بازی می‌کند. مطمئن باشید این اسباب‌بازی هیجان‌انگیز آن‌قدر سرگرم‌کننده به نظر می‌رسد که ممکن است شما هم بخواهید با فرزندتان بدوید و بازی کنید.

 

وسایل هنری

کودک شما آمادهٔ بیان و ابراز خودش و احساساتش به شکلی آشکار و صریح است. پس لازم است محلی را برای این کار در اتاقش یا جایی از خانه که در دیدرس شماست تعیین کنید و همهٔ وسایل را آنجا بگذارید و او را تشویق کنید که با مدادرنگی، ماژیک‌های پاک‌شدنی یا وایت‌برد رنگی، رنگ‌ها و خمیرهای بازی چیزی بکشد. شاهکارهای هنری‌ او خیلی زود، همه جای خانهٔ شما را پر خواهد کرد. فقط مراقب باشید که خمیر بازی را وقتی به کودکتان بدهید که می‌دانید امکان خوردنش توسط کودک وجود ندارد و از دادن خمیر بازی در سن کم به بچه‌ها خودداری کنید، هرچند اگر خوراکی باشند.

لباس‌‌های مبدل

این روزها ممکن است ببینید که آقا یا خانم استقلال‌طلب شما نظری قطعی و تغییرناپذیر دربارهٔ چیزی که می‌خواهد بپوشد دارد. سبدی پر از کلاه، ‌ماسک، ‌دستکش، شنل و لباس‌های قدیمی عجیب و غریبتان را به او بدهید و بگذارید با کاراکترهایی که می‌سازد و بازی‌های خلاقانه‌اش شما را متحیر کند و به دنیای خودش ببرد. بهتر است تا می‌توانید لذت ببرید و تخیلش را پرورش بدهید.

وسایل ورزشی

کودکتان آماده است که مثل یک بسکتبالیست ماهر، توپ را در سبد بیندازد یا شاید فقط دوست دارد برای سرگرمی توپ‌ها را به این ور و آن ور بزند. به کودکتان یک سبد مینی بسکتبال یا دیگر وسایل ورزشی را بدهید و نگاه کنید که چطور می‌دود تا با آن بازی کند.

همچنین آموزش شنا را می‌توانید از سن‌ خیلی کم به بچه‌ها آموزش داد، اما سه سالگی سنی مناسب برای یاد دادن حرفه‌ای و خوب شناست و مایوهای رنگی و شاد وسیله‌ای مناسب برای یاد گرفتن شنا خواهد بود. اگر در این مورد سؤال یا نگرانی‌ای دارید می‌توانید نظر پزشک کودکتان را نیز بپرسید.


Deprecated: تابع get_the_author_email از نگارش 2.8.0 منسوخ شده است! به جای آن از get_the_author_meta('email') استفاده نمایید. in /home/mamagram/public_html/wp-includes/functions.php on line 6078
سوده اکبرنژاد
همراه ما باشید در کانال تلگرام MaMaGram | ماماگرام کانال تلگرام

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید


Warning: Undefined array key "comment_notes_after" in /home/mamagram/public_html/wp-content/themes/Mahyar/inc/comments.php on line 115